KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15385175
nr 1538 5175
Ossian Gyllenberg
(1884-1943), Sverige
Oljemålning, Panoramavy. Signerad, daterad -11. Olja på duk, 57x93 cm, yttermått inklusive ram: 77x110 cm
Ossian Gyllenberg, svensk bildkonstnär född i Malmö 1884, död 1943.
måndag 1 maj 2023
kl 19:35:36
Ossian Gyllenberg
Läs mer om Ossian Gyllenberg